Twój nowy domsolidny, oszczedny i funkcjonalny

Oddajemy do Państwa dyspozycji domy o powierzchni 140 m2 i 170 m2
Nasze domy są solidne, przestronne, indywidualnie zaprojektowane i zbudowane w technologii tradycyjnej, wyłącznie z materiałów wysokiej jakości. Zastosowanie klasycznej ceramicznej dachówki karpiówki w kolorze naturalnym nadaje domom klasy i dodaje osiedlu niepowtarzalnego, ponadczasowego uroku. 

Starannie rozplanowany układ pomieszczeń powoduje, że w rzeczywistości domy są o wiele bardziej przestronne niż wynika to z pierwszego wrażenia, oglądając je z zewnątrz.
Domy na osiedlu Słoneczna Jedynka są solidne, ciepłe i funkcjonalne - w sam raz dla Ciebie i Twojej rodziny

 

Solidny i funkcjonalny dom

Do budowy domów wykorzystano najlepsze dostępne materiały budowlane i nowoczesne technologie. Nadzór nad wszystkimi etapami budowy, spełnienie wszystkich wymaganych norm oraz rękojmia - to powody, dzięki którym można śmiało powiedzieć, oferujemy Państwu domy na lata !
Wszystkie domy na osiedlu Słoneczna Jedynka posiadają dwie kondygnacje  oraz przestronny strych.
Budynek podzielono funkcjonalnie na dwie strefy: dzienną (parter) i nocną, prywatną (pierwsze piętro).

Rozmieszczenie pomieszczeń w domu zostało przemyślane tak, aby wygodnie mieszkała w nim 4-5 osobowa rodzina.  

Cztery lub pięć pokoi, dwie łazienki, duża kuchnia ze spiżarką
- słowem: wszystko co jest potrzebne w Twoim nowym domu. Dużo miejsca dla wszystkich ! 

Parter

Z holu dostępny jest przestronny salon z aneksem jadalnym, łazienka i pomieszczenie gospodarcze. W centralnej części salonu znalazło się miejsce na kominek. Z salonem połączona jest ustawna kuchnia ze spiżarnią, a poprzez duże, szklane drzwi wyjdziemy bezpośrednio na taras i ogród. Nowoczesny układ parteru powoduje, że np. salon o pow. 24,42 m2 posiada przestrzeń odczuwalną  40,00 m2.

Piętro

Pierwsze piętro budynku dostępne jest poprzez klatkę schodową znajdującą się w salonie. Ulokowano tam prywatną strefę mieszkania: trzy lub cztery sypialnie oraz łazienkę. Ściany działowe pomiędzy pokojami można bezpiecznie usunąć, dzięki czemu uzyska się większe pomieszczenia - według swoich potrzeb. 

Strych

Dzięki wygodnym, rozkładanym schodom możemy się dostać na przestronny strych budynku. Jest to w pełni ocieplone pomieszczenie, bardzo przydatne w domu - może służyć jako miejsce do przechowywania różnych przedmiotów, można je również zaadoptować na dodatkowe pomieszczenie.

 

Ciepły czyli oszczędny

Nie tylko funkcjonalność, wygoda ale również oszczędność energii - to efekt przemyślanego i dopracowanego projektu, elementy koncepcji domu i osiedla przyjaznego jego mieszkańcom.
Domy na osiedlu Słoneczna Jedynka zaprojektowano tak, aby zużywana energia akumulowała się w budynku, a co za tym idzie pochłaniała niskie koszty.
Celem nadrzędnym dla projektantów w momencie rozpoczęcia prac nad budynkami było takie ich zaprojektowanie, aby do ogrzania potrzebna była mała ilość energii (aby domy były po prostu ciepłe) - niezależnie od rodzaju energii używanej do ogrzewania. 

Najważniejsze elementy domu decydujące o jego energooszczędności: 

-Pompa ciepła - kompletny, energooszczędny systemem grzewczo-chłodniczy

-System ogrzewania jest wspomagany przez zwiększoną izolacyjność cieplną przegród  budowlanych znacznie przekraczające wymagane normy

-3-szybowe okna DRUTEX, o niskim współczynniku przenikania ciepła.

-Budynki ustawione (zorientowane) odpowiednio w stosunku do stron świata (m.in. słoneczne tarasy), zasada identyczna jak przy domach pasywnych.

-Dach dwuspadowy (bez lukarn i innych wnęk). Taka konstrukcja gwarantuje najlepszą izolację  cieplną budynku ze wszystkich możliwych rozwiązań.

-W centralnej części parteru zainstalowano kominek o mocy 8 kW

-Energooszczędne usytuowanie stref użytkowych budynków